طراحی اپلیکیشن

 

 

 

هر آدمی روزانه به طور متوسط ۵

ساعت تو گوشیه. از این ۵ ساعت

بیش‌ترش رو تو انواع اپلیکیشن‌ها می‌گذرونه.

این مسئله باعث شده خیلی از کسب و کارها

دوست داشته باشن اپلیکیشن داشته باشن.

 

 

 

 

 

app

 

طراحی اپلیکیشن

 

 

 

 

اپلیکیشن به زبان ساده

 

به زبان ساده اپلیکیشن‌ها نرم افزارهایی هستن که این امکان رو به کاربر می‌دن تا از یک خدمت یا کاربرد خاصی روی موبایل یا کامپیوتر‌شون استفاده کنن. همه‌ی دستگاه‌های موبایل و کامپیوترها با یک‌سری اپلیکیشن نصب شده روشون فروخته می‌شن، مثل مرورگر وب، ماشین حساب یا پخش فیلم و موزیک.
این اپلیکیشن‌ها با استفاده از سیستم عامل دستگاه شما اجرا می‌شن، با پشتیبانی یک برنامه‌هایی که بهشون نرم افزار سیستم میگن و امکان برقراری ارتباط بین این اپلیکیشن‌ها با سخت افزار یا برنامه‌های دیگه رو فراهم می‌کنن.
شما هر روز برای اینکه کارایی و کاربرد دستگاهتون، مثلا موبایل خودتون رو بالا ببرید اپلیکیشن‌های زیادی رو برای انجام کارای خاصی نصب می کنید. به طور مثال، برنامه‌های ایمیل، مرورگرهای وب، برنامه‌های ادیت عکس و ویدئو از جمله انواع اپلیکیشن هستن.

اپلیکیشن‌ها با توجه به نیاز کسب و کار شما طراحی می‌شن. حتی بعضی از کسب و کارها بر پایه‌ی یک یا چند اپلیکیشن شکل می‌گیرن و خدماتی‌ رو به کاربرها ارائه می‌دن. بعضی‌ با هدف ارتباط موثر با کاربر درست می‌شن و بعضی‌های دیگه برای راحتی ارتباطات درون سازمانی و اتوماسیون اداری!

 

 

 

 

 

انواع اپلیکیشن

 

اپلیکیشن‌های دسکتاپ   اپلیکیشن‌های دسکتاپ

اپلیکیشن‌های دسکتاپ می‌تونن به دسته‌های مختلفی تقسیم بشن. بعضی از اون‌ها ویژگی‌های زیادی دارن در حالی که بعضی‌های دیگه‌شون ساده‌ترن و فقط برای انجام یک یا دو تا کار مشخص طراحی شدن.

 

 

 

 

اپلیکیشن‌های موبایل   اپلیکیشن‌های موبایل

دستگاه‌های موبایل مثل تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند و… میلیون‌ها اپلیکیشن دارن. اپلیکیشن‌های موبایل شاید رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع اپلیکیشن باشن، چرا که با رشد سریع استفاده از موبایل‌ها، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل هم خیلی خیلی زیاد و رایج شده. این اپلیکیشن‌ها خودشون به سه دسته تقسیم می‌شن:

 

 

  • اپلیکیشن‌های native

اپلیکیشن‌های native اپ هایی هستن که برای یک سیستم عامل خاص مثل اندروید، iOS و یا ویندوز طراحی می‌شن.native در فارسی معنی بومی می‌ده، به همین خاطر هم هست که این اپلیکیشن‌ها اینجوری نام‌گذاری شدن. اپلیکیشن های native فقط از app store و یا play store  دانلود و مستقیما روی همون دستگاه پیاده سازی و اجرا می‌شن. این دسته از اپلیکیشن‌ها عملکرد بالایی دارن و بهترین تجربه رو به کاربر می‌دن.

 

  • وب اپلیکیشن‌ها یا PWA

وب اپلیکیشن‌ها مثل اپلیکیشن‌های native هستن که روی دستگاه‌های موبایل کار می‌کنن. ولی تفاوت‌هایی بین اپلیکیشن های native و وب اپلیکیشن‌ها وجود داره. به طور مثال، وب اپلیکیشن‌ها از مرورگرها برای اجرا استفاده می‌کنن و معمولا به زبان‌های  CSS, HTML ,javascript نوشته می‌شن. این نوع از اپلیکیشن‌ها ارزون‌تر هستن و همزمان با آپدیت سایت، آپدیت می‌شن و نیازی نیست که کاربر این کار رو جداگانه انجام بده.

 

  • اپلیکیشن‌های هیبریدی یا hybrid

در برنامه نویسی این اپلیکیشن‌ها از زبان هایی مثل HTML,css,javascript استفاده می‌شه. اپلیکیشن‌های هیبریدی اساسا مثل وب اپلیکیشن‌هایی کار میکنن که در قالب اپلیکیشن های  nativeقرار گرفتن. اپ‌های هیبریدی، خیلی سریع و راحت توسعه داده می‌شن که مزیت خیلی بزرگیه. همچنین شما می‌تونید از یک کد پایه برای همه‌ی پلتفرم ها استفاده کنید که این هزینه های نگهداری و آپدیت هارو به طور چشمگیری کاهش می‌ده. از طرف دیگه، اپ‌های هیبریدی ممکنه سرعت و یا عملکرد ضعف داشته باشن و یا اینکه طراحی و شکل ظاهری یکسانی در همه ی پلتفرم ها نداشته باشن.

 

 

 

 

 

انواع دیگه‌ی اپلیکیشن   انواع دیگه‌ی اپلیکیشن

انواع دیگه‌ای از اپلیکیشن وجود دارن که عملا متعلق به هیچ کدوم از انواع بالا نیستن و ما به اونها از طریق انواع دیگه‌ی دستگاه‌ها و یا تحت وب دسترسی داریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 امروزه به خاطر رشد استفاده از موبایل و کامپیوتر و به تبع اون اپلیکیشن‌ها، نیاز به داشتن اپلیکیشن تو کسب و کار شما بیش از هر زمانی احساس می‌شه و قطعا می‌تونه خیلی خیلی تو گسترش وب سایت و کسب و کار شما تاثیر بذاره!
تیم رویش‌نوین با استفاده از جدیدترین متدها، هر نوع اپلیکیشنی رو متناسب با نیازتون طراحی و پیاده سازی می‌کنه، و با توجه به آنالیزهایی که از کسب و کار شما انجام می‌ده، به شما در گرفتن بهترین تصمیم کمک می‌کنه برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

فرم درخواست مشاوره

اپلیکیشن به زبان ساده

 

 

 

 

برای مشاهده نمونه های اپلیکیشن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نمونه کار های اپلیکیشن