0 یکشنبه 11 آبان
سئو و اهمیت آن در چیست؟

سئو و اهمیت آن در چیست؟

سئو چیست ؟

 

سئو (SEO) یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو مجموعه اقدامات صورت گرفته برای افزایش کیفیت و کمیت ترافیک ورودی به سایت از طریق نتایج جستجو می‌‌باشد. سئو را می‌توان یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ دانست. بسیاری از وب سایت‌های اینترنتی که محصول و خدماتی را ارائه می‌دهند به دنبال پیاده‌سازی اصول سئو و جلب اعتماد کاربران و سرازیر کردن ترافیک به سایت خود هستند.

 

منظور از بهینه‌سازی، اقدامات صورت گرفته طبق اصول و استانداردهای موتورهای جستجو (گوگل، یاهو، بینگ و) برای قرارگرفتن در صدر صفحه‌ی نتایج می‌باشد.

 

چرا قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو مهم است؟

 

طبق بررسی‌های صورت‌گرفته، زمانی که کاربران کلمه یا موضوعی را جستجو می‌کنند، موتورهای جستجو سایت‌های مربوطه را براساس اعتبار آن‌ها به کاربر نمایش می‌دهند.

نتایج حاکی از آن است که کاربران تنها به سه یا چهار سایت اول مراجعه و از آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین هر چه که یک سایت در رتبه‌های بالاتر در صفحه نتایج قرار داشته ‌باشد، بیش‌تر در معرض دید و استفاده کاربران خواهد ‌بود .

 

برای رتبه گرفتن در این موتورهای جستجو اما، نیاز به پیاده‌سازی استانداردها و اقداماتی موسوم به سئو است. این مسئله زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که وب سایت شما، سایتی فروشگاهی و یا خدماتی باشد. 

 

6

 

 

تاثیر سئو بر رفتار کاربران

 

سئو تنها برای اعتبار‌گرفتن از سوی موتور‌های جستجو نیست. با رعایت اصول سئو در تولید محتوای وب سایت، ترافیک بیش‌تر و در نتیجه مخاطب بیش‌تری به سمت وب سایت شما خواهد آمد. هرچه محتوای وب سایت شما به موضوع مورد جستجوی کاربر نزدیک‌تر باشد، احتمال بازگشت او ب بیش‌تر خواهد بود و حتی ممکن است در جستجوهای بعدی خود، مستقیما به سراغ  وب سایت شما بیاید.

 

تاثیر رفتار کاربر در رتبه‌ی سایت

 

موتورهای جستجو از جمله گوگل اهمیت بسیاری به اصول سئو و تولید محتوا می‌دهند. گوگل تنها محتوایی را به کاربران خود نشان می دهد که خود از صحت و اعتبار آن مطمئن باشد.

 

از سوی دیگر، رفتار کاربران برای گوگل اهمیت بسیاری دارد، به طور مثال گوگل بررسی می کند که کاربران بعد از ورود به یک سایت چه مدت در آن وقت می‌گذرانند. اگر کاربری بعد از ورود به یک سایت به سرعت از آن خارج شود ، نشان دهنده‌ی محتوای نامناسب آن سایت بوده و این به عنوان امتیازی منفی  برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

 

اصول سئو، مباحث و استاندارد های بسیاری را دربرمی‌گیرد. برای بهینه‌سازی یک سایت نیاز به مشورت با یک کارشناس سئو و متخصصین تولید محتوا می‌باشد. با انجام درست و اصولی این اقدامات می‌توان سایت خود را به سایتی معتبر در نظر موتور های جستجو تبدیل‌کرد.

 

منبع: رویش نوین 

مطالب مرتبط