طراحی و ساخت انواع اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید

طراحی و ساخت انواع اپلیکیشن اندروید

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند در زندگی انسان ها تنها به تماس تلفنی ختم نمی شود و این گوشی ها توانسته اند با استفاده از اپلیکیشن های خاص خدمات متفاوتی به کاربران ارائه دهند. با توجه به افزایش گوشی های اندرویدی ساخت اپلیکیشن اندرویدی به یکی از دغدغه های مدیران کسب و کار ها و شرکت های خدماتی تبدیل شده است

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند در زندگی انسان ها تنها به تماس تلفنی ختم نمی شود و این گوشی ها توانسته اند با استفاده از اپلیکیشن های خاص خدمات متفاوتی به کاربران ارائه دهند. با توجه به افزایش گوشی های اندرویدی ساخت اپلیکیشن اندرویدی به یکی از دغدغه های مدیران کسب و کار ها و شرکت های خدماتی تبدیل شده است

چرا باید اپلیکیشن اندرویدی داشته باشیم

 با توجه به تنوع گوشی های استفاده کننده از سیستم عامل اندروید داشتن یک اپلیکیشن اندرویدی به معنی این است که اپلیکیشن شما بر روی گوشی های هوشمند زیادی نصب خواهد شد و این به معنی این است که ارتباط شما با مشتریان و مخاطبان را عمیق تر و پیوسته تر خواهد بود. اگر کسب و کارشما و یا خدمات ارائه شده توسط شما از پتانسیل بالایی برخوردار باشند شما می توانید با ساختن و داشتن یک اپلیکیشن اندرویدی که کارایی لازم را داشته باشد و در عین حال نیز زیبا و کاربر پسند باشد به راحتی به مشتریان و کاربران خود خدمات خود را ارائه کنید. همچنین طبق آخرین آمارها بیشتر از 85% از دارندگان گوشی هوشمند از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند.

طراحی و ساخت انواع اپلیکیشن اندروید

ویژگی های یک اپلیکیشن اندرویدی خوب

امروزه اپلیکیشن های زیادی برای گوشی های اندرویدی ساخته می شوند. به طور متوسط در هر هفته میلیون ها اپلیکیشن با کاربر های مختلف برای کاربران اندروید در سراسر دنیا ساخته می‌شود. با توجه به این تعداد اپلیکیشن ساخته شده اپلیکیشن اندرویدی برای اینکه بتواند مخاطبان را جذب کند باید ویژگی های زیادی داشته باشد. این ویژگی ها به صورت خلاصه در زیر برای شما آورده شده است. شما باید دقت کنید که در طراحی اپلیکیشن خود این ویژگی ها را لحاظ کنید. هرچه اپلیکیشن شما به استاندارد های زیر نزدیک تر باشد مقبولیت این اپلیکیشن در بین کاربران بیشتر خواهد بود.

طراحی جذاب اپلیکیشن

اپلیکیشن اندرویدی باید بتواند از لحاظ زیبایی و جذابی برای مخاطب در درجه مناسبی باشد. طراحی اپلیکیشن باید کاربرد پسند بوده و بتواند توجه مخاطب را جلب کند.

طراحی کاربردی اپلیکیشن

اپلیکیشن اندرویدی باید به نحوی ساخته شود که بتواند کاربری مناسب داشته باشد. این کاربرد باید برای همه یک تجربه ساده و لذت بخش باشد که کاربران بتوانند به راحتی از این اپلیکیشن استفاده کنند.

طراحی قدرتمند اپلیکیشن

اپلیکیشن باید در حیطه نیاز های کاربر بتواند به خوبی فعالیت کند. در طراحی اپلیکیشن اندرویدی باید دقت داشته باشید که بتواند نیازهای کاربران را به صورت کامل برطرف کند.

تجربه کاربری لذت بخش در اپلیکیشن

کاربران باید قادر باشند که به صورت کامل با اپلیکیشن شما کار کرده و از کار با آن لذت ببرند. اپلیکیشن باید ناوبری راحتی داشته باشد و به راحتی کاربران بتوانند به بخش‌های مختلف اپلیکیشن مراجعه کنند. عدم وجود بخش های پیچیده و منوهای تو در تو لازمه این بخش است.

طراحی و ساخت انواع اپلیکیشن اندروید

طراحی زیبا

طراحی ظاهری اپلیکیشن باید زیبا باشد. ظاهر زیبا باعث می‌شود که مخاطب به راحتی جذب اپلیکیشن شود. استفاده از رنگ های مناسب در کنار المان های گرافیکی جذاب باعث می‌شود که کاربران به راحتی با اپلیکیشن شما ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند.

رعایت استاندارد های جهانی

در طراحی اپلیکیشن باید استاندارد های جهانی رعایت شود. اپلیکیشن شما باید در گوشی ها وتبلت های مختلف که به سیستم عامل اندروید و یا به نسخه های مختلف این سیستم عامل مجهز هستند به خوبی کار کند. جا نمایی آیکون ها و کلید ها باید استاندارد باشد. مسیر بازو بسته شدن اپلیکیشن باید طبق استاندارد های روز دنیا باشد.

وجود امکانات کامل

اپلیکیشن شما باید نیاز های کاربران را در زمینه های خاص و یا مختلف برطرف سازد. این به این معنی است که امکانات قرار داده شده در اپلیکیشن شما باید کامل باشد. این امکانات باید سازگار با تلفن همراه هوشمند شده و کارایی کاملی داشته باشند.

کد نویسی قدرتمند

مهمترین بخش یک اپلیکیشن خوب کدنویسی قدرتمند آن است. استفاده از متد های روز دنیا و زبان های برنامه نویسی پیشرفته باعث می‌شود که اپلیکیشن اندروید در بخش کد نویسی نیز قدرتمند ظاهر شود. هرچه بخش کد نویسی اپلیکیشن قدرتمند تر باشد اپلیکیشن کارایی بیشتری خواهد داشت و امکان موفقیت آن بیشتر خواهد بود.

یکپارچه بودن با سایت ها

اپلیکیشن ها باید با سایت های مربوط به خودشان هماهنگ باشد و اگر شما هم سایت دارید و از اپلیکیشن اندرویدی استفاده می کنید این اپلیکیشن باید توانایی ارتباط با سایت شما را داشته باشد به عنوان مثال کاربران همان‌طور که در سایت شما ثبت نام می‌کنند و نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنند با همان نام کاربری و کلمه عبور هم باید بتوانند وارد اپلیکیشن شما شوند.

میخواهید با مشاور خود مشورت کنید؟