آموزش طراحی سایت و بررسی انواع آن

آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت و بررسی انواع آن

امروزه با توجه به افزایش رشد اینترنت در بین مردن لزوم استفاده و ساخت سایت ها برای رونق کسب و کار بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. آموزش طراحی سایت برای افراد مبتدی می تواند کمک بزرگی در این زمینه باشد. در آموزش طراحی به شما انواع سایت ها و انواع روش های طراحی سایت یاد داده خواهد شد تا بتوانید راحت سایت خود را بسازید.

امروزه با توجه به افزایش رشد اینترنت در بین مردم لزوم استفاده و ساخت سایت ها برای رونق کسب و کار بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. آموزش طراحی سایت برای افراد مبتدی می تواند کمک بزرگی در این زمینه باشد. در آموزش طراحی به شما انواع سایت ها و انواع روش های طراحی سایت یاد داده خواهد شد تا بتوانید راحت سایت خود را بسازید.

آموزش طراحی سایت

در ابتدای آموزش طراحی سایت باید کمی با تاریخچه سایت ها آشنا شوید تا بتوانید به خوبی روند رو به رشد آن‌ها را درک کنید. نخستین سایت در سال 1991 ساخته شده و در دسترس عموم قرار گرفت. البته هنوز هم این وب سایت در دسترس عموم قرار دارد و شما می‌توانید با مراجعه به آدرس http://info.cern.ch از آن بازدید کنید.

در آموزش طراحی سایت به شما روش های برنامه نویسی یاد داده نمی شود چرا که آن‌ها مباحثی کاملاً فنی بوده و نیازمند دانش بالایی در زمینه برنامه نویسی می باشد. در سال های گذشته سایت ها عموماً صفحاتی ساده بودن که شامل محتوای متنی عکس و ویدئویی بودند اما امروزه ساختار سایت ها تغییر کرده است و سایت‌ها به صفحاتی زیبا با گرافیک های چشم نواز تبدیل شده اند.

آموزش طراحی سایت و بررسی انواع آن

 

آشنایی با انواع زبان های برنامه نویسی

شما می‌توانید با استفاده از آموزش طراحی سایت هر نوع سایتی را که بخواهید طراحی و راه اندازی کنید. برای شروع بهتر است با زبان های برنامه نویسی سایت ها آشنا شوید. مهم‌ترین زبان برنامه نویسی رابط کاربری سایت در حال حاضر زبان های HTML و CSSو Javascript است. در کنار این زبان ها برای نوشتن هسته ی برنامه نویسی از زبان های ASP  و PHP استفاده می شود.

آشنایی با نرم افزار طراحی گرافیک مناسب برای طراحی سایت

در طراحی وب سایت از زبان های برنامه نویسی برای زیباتر شدن ساختار وب سایت ها استفاده می کنیم. در واقع زبان های برنامه نویسی به ما کمک می کنند که سایت ما زیباتر و کاربرپسند تر باشد. یکی دیگر از بخش هایی که می تواند باعث زیباتر شدن طراحی سایت شود استفاده از عکس ها و تصاویر زیاد است و در آموزش طراحی سایت شما با نرم افزارهای طراحی گرافیکی نیز آشنا می‌شوید. شاید اسم نرم افزار فتوشاپ به گوش شما خورده باشد. در این بین نرم افزارهای دیگری نیز هستند که به شما در طراحی سایت کمک می کنند نرم افزار هایی مانند Adobe Illustrator و Adobe Dreamweaver که باعث می شود با استفاده از آن‌ها تصاویر و المان های گرافیکی زیبایی خلق کنید.

آموزش طراحی سایت و بررسی انواع آن

 

 مراحل آموزش طراحی سایت به صورت قدم به قدم

ما در اینجا به شما آموزش طراحی سایت را قدم به قدم و مرحله به مرحله یاد خواهیم داد. شما می توانید با شرکت در این آموزش از آخرین متدهای و روش های طراحی سایت آشنا شوید.

 فرقی نمی کند که رشته تحصیلی شما چیست و یا چقدر با اینترنت و زبان های برنامه نویسی آشنایی دارید. سیستم آموزش طراحی سایت ما به گونه است که به شما کمک می کند تا سایت خود را به عنوان اولین پروژه طراحی سایت ساخته و در بستر اینترنت آن را منتشر کنید.

در سیستم آموزش طراحی سایت شما با انواع برنامه های سایت ساز و صفحه ساز آشنا می شوید با محیط های طراحی سایت و سیستم های مدیریت محتوای سایت ها مانند وردپرس و جوملا آشنا شده و به راحتی با استفاده از آن‌ها اقدام به طراحی سایت خود می کنید.

در آموزش طراحی سایت به شما یاد داده خواهد شد که هاست و دامنه چیست و چگونه باید آن‌ها را تهیه کرد. همچنینی نحوه اتصال دامنه به هاست نیز به شما یاد داده خواهد شد. در مرحله بعد نیز به شما یاد داده خواهد شد که چگونه سایت خود را به استفاده از تکنیک ها و روش های خاص بر روی هاست خود قرار دهید تا سایت شما از طریق اینترنت قابل مشاهده باشد.

 در ادامه آموزش طراحی سایت به شما اصول محتوا گذاری و همچنینی استاندارد های سئو آموزش داده خواهد. با استفاده از استاندارد های سئو سایت شما می تواند در موتور های جست و جو در صدر رتبه های جستجو قرار گیرد. این یک امر مهم حیاتی در طراحی سایت است که سایت طراحی شده توسط شما بتواند در صدر جستجوها قرار گیرد. هرچه که سایت شما بهتر و با کیفیت تر طراحی شود قرار گرفتن در صدر رتبه های جست و جو برای شما آسان تر خواهد بود.

همچنین در آموزش طراحی سایت به شما در خصوص انواع سایت های واکنش گرا (Responsive) آموزش های لازم داده خواهد شد.

فرآیند آموزش طراحی سایت نیازمند پشتکار و پیگیری مداوم از سوی شما می باشد؛ اما با یادگیری کامل این آموزش ها می توانید در آینده ای نزدیک خودتان سایت ها را طراحی و بر روی بستر اینترنت منتشر کنید و به راحتی از این راه کسب درآمد کنید.

میخواهید با مشاور خود مشورت کنید؟